Klienti Sberbank márne vyzerajú svoje investície. Prevody z padlej banky naberajú sklz

Sberbank neprevádza investície, v ktorých figurovala ako správca. Ide napríklad o podielové fondy NN Investment Partners.

Česká Sberbank v závere minulého týždňa opäť znepokojila časť tuzemských klientov. Tentokrát to boli drobní hráči, ktorí napriek padlej ruskej banke v minulosti investovali. Napriek predchádzajúcemu prísľubu Sberbank ich prostriedky ešte nepreviedla do ostatných bánk. Banka na svojich webových stránkach ponúkala investície do dlhopisov, hypotekárnych záložných listov a do podielových fondov tretích strán. Sberbank podľa svojho vyjadrenia na spustení prevodu investícií pracuje, ale investori zatiaľ len márne čakajú.

„Sberbank neprevádza investície, v ktorých figurovala ako správca. Ide napríklad o podielové fondy NN Investment Partners,“ uvádza zdroj denníka E15 oboznámený so situáciou, ktorý si neželal byť menovaný. „Pôvodne Sberbank oznámila, že tieto investície budú prevedené do iných bánk vybraných klientom v priebehu dvoch až troch dní, ale nič sa nestalo a celý proces je zastavený,“ dodal zdroj. Okrem NN Investment Partners predávala Sberbank aj fondy Generali Investments.
Sberbank CZ na svojom webe informuje, že proces prevodu fondov NN IP k iným predajcom je z technických dôvodov dočasne pozastavený. „Máme už návrh nového postupu a proces prevodu prostriedkov NN obnovíme do konca tohto týždňa,“ uviedla pre denník E15 šéfka Sberbank Marijana Vasilescu s tým, že klientom radia sledovať webové stránky banky.

Samotná NN Investment Partners prestala už skôr kvôli sankciám vyhláseným americkým Úradom pre kontrolu zahraničného majetku podľa vlastného vyjadrenia spolupracovať. „Klienti nemôžu prísť o svoje prostriedky investované do fondov NN IP prostredníctvom Sberbank CZ. Podielové fondy totiž nespadajú do majetku Sberbank CZ a nie sú teda nijako ovplyvnené súčasnou situáciou,“ zdôrazňuje Zuzana Glížová z českej pobočky NN Investment Partners.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram