PR článek

Poďte tento rok na dovolenku do Terchovej a spoznajte jej prekrásne okolie

Či sa radíte k veľkej skupine rodín, párov alebo jednotlivcov, ktorí sa oveľa radšej počas letnej dovolenky zdržujú na území Slovenska, než niekam zdĺhavo cestovať autobusom, autom, alebo letieť lietadlom, máme tu pre vás pekné miesto, kde by ste sa tento rok mohli pozrieť. Či už s partnerom, deťmi, alebo partiou priateľov, v nádhernom prostredí Malej Fatry sa vám bude určite páčiť.

Ubytujte sa v chatke alebo chalupe

Aby bola celá dovolenka v prírode štýlová, skúste sa zamerať na chaty a chalupy. Veď, čo sa k dovolenke v horách hodí viac, než práve štýlová chalupa. Konkrétne v Terchovej, kde vás v tomto článku smerujeme, sa môžete ubytovať v Chate u Michala, v Chalupe Božka, v Chate Ľudka alebo Drevenici Ľudmila Pod Haťami. Možností je ale oveľa, oveľa viac, stačí pozrieť sa na hauzi.sk.

Prečo sa vydať do Terchovej?

Terchová patrí k najvyhľadávanejším lokalitám na Slovensku. Pokiaľ ste tu zatiaľ neboli, možno je najvyšší čas to napraviť. Terchová sa nachádza v Malej Fatre, a môžete sa tu stretnúť s mnohými zaujímavosťami. Tak napríklad sú tu populárne Jánošíkove diery. Je to sústava tiesňav a kaňonov, skalnatých útvarov, ale na svoje si prídu aj milovníci zaujímavých rastlín a živočíchov. Vaše oči aj uši potešia pohľad na viac ako 20 vodopádov, ktoré sú tvorené tzv. Dierovým potokom.

Dokonca tu sú aj miesta, ktoré sú prechodné len pomocou lávok, rebríkov a pomocných reťazí. Jánošíkove diery potom tvoria celkom 3 ucelené časti, a to Dolné, Nové a Horné diery. Dolné a nové diery môžu bez obáv navštíviť aj deti a seniori.

Tu sa priamo ponúka ubytovanie Jánošíkove diery, odkiaľ môžete vyrážať do mnohých pekných kútov tejto krásnej oblasti.

Vezmite svoje deti, urobte radosť starým rodičom alebo prarodičom, či si urobte radosť romantickým predĺženým víkendom a choďte do Terchovej. Budete nadšení.


Redakcia radí: Ste modernými rodičmi? Inšpirujte sa trendmi v oblasti starostlivosti o deti.


Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram