Test Zenmate proti Panda Dome VPN: Čo vybrať?

Ktorá z dvoch VPN je lepšia: Zenmate VPN, alebo VPN HUB? Porovnali sme obe VPN, sčítali body a výsledok je 8,2/10 vs 7,2/10.

Rýchlosť sťahovania a nahrávania ZenMate proti VPNhub, kto vyhral?

Hodnota rýchlosti sťahovania a nahrávania dát patrí medzi najdôležitejšie parametre, platí to aj o ZenMate a VPN HUB.

Priemer downloadu pri prvej VPN dosiahol 72 Mb/s, priemerný download druhej VPN bol 388 Mb/s. ZenMate je o 316 Mb/s pomalší ako VPNhub.

Zisťovali sme tiež upload, u ZenMate sme namerali 69 Mb/s. VPN HUB sme v priemere namerali 91 Mb/s. Je teda o 22 Mb/s rýchlejšie.

Pri prvej VPN sme namerali priemernú rýchlosť odozvy 7 ms. Konkurentovi VPN HUB skript nameral priemerných 92 ms. Pri odozve je to naopak, čím nižšia hodnota, tým lepšie, takže ZenMate sa ukázala o 85 ms horšie.

Priebežný výsledok Zenmate proti VPN HUB tak je 7/10 – 8/10.

Vie ZenMate obísť ochranu Netflixu?

Vysoká rýchlosť je pre odblokovanie zahraničného Netflixu dôležitá, Zenmate VPN túto celkom dôležitú funkciu zvládne. Väčšinou stačí spustiť VPN a vybrať niektorú z krajín, VPNhub cudzojazyčný Netflix odomknúť nezvládne.

S aktivovanou VPN je možné odblokovať aj skryté videá na YouTube, VPN HUB túto schopnosť nezahŕňa. Druhá VPN funkciu odblokovania YouTube videí zvláda.

Dobrá VPN by mala podporovať aj MultiHop pripojenie, ochranu pred únikom DNS a sieťové tunelovanie. Napríklad Zenmate zahŕňa DNS ochranu a VPNhub pre príklad neobsahuje white list.

Skóre v sekcii funkcie tak je 9/10 ku 7/10.

Ako si stojí Zenmate v ponuke počtu krajín a serverov?

Málo serverov sa môže negatívne prejaviť v rýchlosti, Zenmate VPN spravuje 2600 serverov, v katalógu VPNhub sme sa dopočítali 200 serverov. Prvá z VPN v porovnaní tak udáva o 2400 viac .

U VPN sa oplatí sledovať aj počet krajín so servermi, u VPNhub bol 60. Porovnávaná VPN ponúka 78, o 18 viac. Tu tak víťazí.

Dôležitým ukazovateľom je tiež počet súčasne pripojiteľných zariadení, ktorých Zenmate pripojí 99. VPN HUB dokáže súčasne pripojiť 5 zariadenia. Ďalšie parametre si prečítajte v článku najlepšie VPN.

Ktoré platformy vedia ZenMate a aké zvláda VPN HUB?

Pri výbere VPN je potrebné skontrolovať podporované zariadenia, Zenmate zvláda systém Android a zabezpečí zariadenie s operačným systémom iOS. VPN HUB iOS zvláda, systém Android štandardne dokáže zabezpečiť.

Prevádzka VPN sa riadi zákonmi krajiny, kde má spoločnosť sídlo, čo platí aj o zdieľaní informácií o prevádzke so štátnymi orgánmi. ZenMate má domov v Nemecku. Sídlo druhej porovnávanej VPN je na Cypre.

Appka ZenMate nebola lokalizovaná v slovenskom jazyku, VPNhub slovensky tiež nie je.

V súboji podporovaných platforiem dosiahla Zenmate VPN bodového súčtu 10/10, VPNhub získava hodnotenie 9/10.

Predplatné ZenMate VPN : VPN HUB

VPNhub môžete mať už za 3,51 € mesačne, druhú VPN si môžete objednať od 1,63 € mesačne. Hodnotenie VPN za pomer ceny a funkcií je 7/10, respektíve 6/10 pre porovnávanú VPN.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram