PR článek

Kvalitná zrnková káva: Ako funguje French Press?

Vďaka veľkému technologickému postupu existuje v súčasnej dobe relatívne mnoho spôsobov prípravy kvalitnej kávy v domácich podmienkach. Už si nemusíte kupovať drahé pákové kávovary, pretože zaujímavé riešenie predstavuje French Press. Kvalitná zrnková káva pripravená touto cestou sa síce líši od klasického espressa, ale aj tak sú tu registrované určité odlišnosti. Napriek tomu si môžete kvalitnú kávu pripraviť za niekoľko minút.

Čo je French Press?

Kvalitná zrnková káva pochopiteľne nemusí byť pripravovaná iba v kávovare, ale v domácich podmienkach predstavuje ideálny variant práve French Press. Nejedná sa o nič iné ako o alternatívny spôsob prípravy kávy. Zariadenie má tvar valca, vo vnútri ktorého sa nachádza piest so sitkom. V drvivej väčšine prípadov je French Press vyrobený zo skla, pretože tento materiál je na prípravu kávy doma úplne ideálny.

Ako chutí káva?

Ako milovníci espressa si budete určite hovoriť, že nápoj pripravený v lacnom French Presse nebude vynikať chuťou ani vôňou. Opak je však pravdou, pretože aj pomocou tohto zariadenia si môžete pripraviť veľmi dobrú kávu, ktorá vás ráno postaví na nohy. Navyše káva z French Pressu má veľkú výhodu, pretože nie je filtrovaná cez papierový filter, takže sa dokážu vyfiltrovať aj oleje, a preto nápoj vyniká jedinečnou chuťou a vôňou.

Ako funguje French Press?

Pokiaľ doma ešte nemáte French Press, nemusíte sa jeho obstarania vôbec obávať. Jeho používanie je veľmi jednoduché, pretože stačí namletú zrnkovú kávu vložiť ju do zahriateho French Pressu. Pamätajte na dávkovanie asi 25 gramov na 300 mililitrov nápoja, aby si káva uchovala svoju jedinečnú chuť. Nezabudnite ani na postupné miešanie a prilievanie vody. Rozhodne do French Pressu nelejte všetku predhriatu vodu naraz.

Akonáhle si chcete doma pripraviť kvalitnú kávu a nechcete si kupovať kávovar, potom je French Press ideálny variant. Do neho potom vložte zrnkovú kávu zo špecializovaného e-shopu.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram