PR článek

Zariaďujete detskú izbu pre chlapca? Na toto nezabúdajte!

Zariaďovanie detskej izby je síce vzrušujúce, no aj poriadne náročné. V súčasnej dobe totiž existuje spektrum produktov, z ktorých si môžete vyberať. Ako zariadiť detskú izbu tak, aby ste to zbytočne neprehnali, ale zároveň vybudovali hotové kráľovstvo pre svojho malého princa?

V prvom rade by ste sa mali zamerať na záľuby svojho dieťaťa. Predsa len, práve vaše dieťa bude v detskej izbe tráviť najviac času a malo by sa v nej cítiť čo najviac komfortne. Preto zohľadnite jeho záľuby. Chlapci väčšinou preferujú šport, autá, vesmír či superhrdinov. Skúste tieto preferencie zapracovať do dizajnu izby. Detská izba pre chlapca tak bude pôsobiť veľmi príjemne a harmonicky.

Živé a hravé farby

Deti milujú pestré farby. Preto aj výber farby do detskej izby je kľúčový a mali by ste mu venovať viac času. Pre chlapca sú skvelým riešením živé a hravé farby. Napríklad, zelená, modrá alebo žltá farba. Neváhajte tieto farby aj kombinovať, vďaka čomu vytvoríte v detskej izbe dokonalú rozmanitosť.

Dekorácie majú zmysel

V detskej izbe by zaručene nemali chýbať ani dekorácie. Môže ísť napríklad o tapety alebo plagáty. Neváhajte pridať aj fotografie, prípadne zakúpiť posteľ, ktorá bude zaujímavá svojím špecifickým motívom. V súčasnej dobe je možné zaobstarať aj posteľ, ktorá bude v motíve auta.

Dôležité je osvetlenie

Kreatívne a hravé osvetlenie v detskej izbe je priam kľúčové. Preto neváhajte doplniť detskú izbu napríklad o LED svetlá, prípadne svetlá v tvare oblaku. Takéto osvetlenie dokáže v detskej izbe vytvoriť skutočne zábavnú a príjemnú atmosféru. Neváhajte však všetko konzultovať aj so svojím dieťaťom. Je dôležité, aby sa mu detská izba páčila, keďže v nej bude tráviť skutočne veľa času. Detská izba by tak mala byť útulná a zároveň veľmi inšpiratívna.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram