Viete, kde kúpiť všetko, čo potrebujete na stavbu vašej drevenej terasy?

Stále viac z nás sa teší z využívania terasy, na ktorú sa dá vstúpiť rovno z obývacej izby, kuchyne alebo spálne. Pokiaľ raz navštívite niekoho, kto toto privilégium doma má, s veľkou pravdepodobnosťou začnete hľadať možnosti, ako si kvalitnú terasu z dreva dopriať tiež. Nie je to zložité. Stačí byť bežne zručný, alebo si nakúpiť kvalitný materiál a osloviť spoľahlivého remeselníka. Drevené dosky na terasu aj mnohé príslušenstvo nájdete v e-shope Gardina.

Tvrdé drevené dosky na terasu

E-shop Gardina ponúka drevené dosky na terasu vysokej kvality. Voliť môžete buď WPC dosky alebo klasické drevené zo sibírskeho smrekovca. Drevené dosky na terasu majú bezpochyby veľkú výhodu v tom, že vás nebudú páliť do bosých chodidiel ani pri najsilnejšom slnku. Skvele absorbujú teplo. Dosky zo sibírskeho smrekovca môžete voliť v rôznych rozmeroch, s jemnou drážkou alebo hladké. V zime vrúbky uvítate, podlaha vám nebude kĺzať.

Európske drevo sa používa najčastejšie, je lacnejšie, ale aj montáž terasy je s ním jednoduchšia. Exotické dreviny síce vydržia dlhšie, ale budete si pre montáž musieť kúpiť vrtáky do železa kvôli jeho vysokej hustote. Aby ste zachovali prirodzenú farbu dreva, každý rok ho treba napustiť olejom. Oleje na terasy alebo impregnácia by mali po montáži pokryť všetky časti terasy. Tým zásadne zvýšite životnosť terasy.

Doplnky pre pohodlné zhotovenie terasy

Stavba terasy svojpomocne je jednoduchšia so správnym príslušenstvom. Gardina ponúka nielen spomínané oleje na terasy, ale aj terasové podložky alebo rektifikačné terče. Napríklad rektifikačné terče vám pomôžu v prípade, že nie je podklad pod terasou úplne rovný. Použiť sa dajú pod časť terasy, alebo pod jej celú plochu. Pokiaľ chcete dorovnať len mierny sklon, postačia vám lacnejšie granulátové podložky.

Viac na gardina.sk.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram